Přidat produkt Přihlásit se

Přehled6 min čtení

Český CRM systém 2026: Raynet, eWay-CRM, Tabidoo a další v cenách pro 3, 10 a 25 lidí

Raynet od 449 Kč, eWay-CRM zdarma i od 300 Kč za uživatele, Tabidoo 3 000 Kč za celý účet. Roční náklad pro 3, 10 a 25 lidí a jak CRM vybrat podle procesu.

Redakce Launchbox · · aktualizováno · 10 zdrojů

Nejrozšířenější český CRM systém pro obchodní týmy je ostravský Raynet od 449 Kč za uživatele měsíčně. eWay-CRM v Outlooku má verzi zdarma pro neomezený počet uživatelů a Tabidoo se platí za celý účet, takže pro deset a víc lidí vychází nejlevněji. Na zakázky jsou Caflou, Teamogy a CraftIO. Ceny k 14. 10. 2026 jsou bez DPH; dolary přepočítáváme kurzem ČNB 21,788 Kč (13. 10. 2026).

Ve zkratce

  • Obchodní tým s pipeline, česká podpora: Raynet.
  • Firma na Microsoft 365, obchodníci žijí v Outlooku: eWay-CRM.
  • Víc než 10 lidí a vlastní procesy: Tabidoo, cena se s počtem lidí nemění.
  • Zakázky, docházka a ziskovost projektů: Caflou. Agentury: Teamogy.
  • Mezinárodní tým, angličtina, stovky integrací: Pipedrive.

Které CRM řeší váš hlavní proces?

CRM vybírejte podle toho, co má hlavně řídit, ne podle délky seznamu funkcí.

Hlavní procesCo CRM musí umětKandidáti
Prodejleady, obchodní případy, nabídky, aktivity obchodníkůRaynet, eWay-CRM, Pipedrive
Zakázky a projektykolik práce zakázka stála a jestli vydělalaCaflou, Teamogy
Vlastní evidencesmlouvy, servis, majetek, CRM podle vlastních pravidelTabidoo
Řemeslo a montážekontakty, termíny, faktury bez složitostíCraftIO

Kolik stojí CRM pro 3, 10 a 25 lidí?

Roční náklad bez DPH a bez implementace:

CRM a tarif3 uživatelé10 uživatelů25 uživatelů
eWay-CRM Standard, roční platba (360 Kč/uživatel)12 960 Kč43 200 Kč108 000 Kč
Raynet START (449 Kč/uživatel)16 164 Kč53 880 Kč134 700 Kč
Raynet PROFESSIONAL (949 Kč/uživatel)34 164 Kč113 880 Kč284 700 Kč
Pipedrive Growth (39 USD/uživatel)30 590 Kč101 968 Kč254 920 Kč
Tabidoo Standard (3 000 Kč/účet)36 000 Kč36 000 Kč36 000 Kč

Zdroje: ceník Raynet, ceník eWay-CRM, ceník Pipedrive, ceník Tabidoo. Pipedrive Growth srovnáváme proto, že teprve on má plnou synchronizaci e-mailu a automatizace. Lite za 14 USD vyjde pro 3 lidi na 10 981 Kč ročně.

U tří lidí rozhoduje funkce, ne cena: rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší variantou je pod 2 000 Kč měsíčně. Od deseti lidí začne Tabidoo vycházet nejlevněji, protože se platí za účet. CRM si v něm ale musíte postavit sami, nebo začít z hotové šablony. U 25 obchodníků je rozdíl mezi Raynet START a PROFESSIONAL 150 000 Kč ročně, takže se vyplatí vědět, jestli funkce z vyššího tarifu opravdu využijete.

K tomu připočtěte doplňky a zavedení. Raynet si za elektronické podpisy účtuje 250 Kč měsíčně za 15 dokumentů a za automatizace od 650 Kč měsíčně za 3 000 spuštění. eWay-CRM účtuje implementaci a školení 16 000 Kč za den.

České CRM systémy

Úvodní stránka webu Raynet
Úvodní stránka webu Raynet

Raynet: CRM pro obchodníky

Raynet založili v roce 2004 čtyři kamarádi na kolejích VŠB v Ostravě. Deset let stavěli CRM na zakázku, v roce 2014 vsadili na vlastní cloudový produkt. V roce 2024 měla firma obrat 153,6 milionu Kč (Wikipedie). Drží zákazníky, obchodní případy, úkoly a aktivity obchodníků, elektronické podpisy a automatizace jsou placené doplňky.

Plusy · Raynet

  • Stavěný pro české obchodní týmy, česká podpora a zaškolení.
  • Podpisy a automatizace přímo v systému.

Minusy

  • Bez bezplatné verze, cena roste s každým uživatelem.
  • Pro zakázkovou výrobu nebo agenturu zbytečně obchodně zaměřený.

eWay-CRM: CRM přímo v Outlooku

eWay-CRM běží uvnitř Outlooku, takže obchodníci pracují s kontakty a e-maily tam, kde jsou zvyklí. Free je zdarma pro neomezený počet uživatelů s omezenými funkcemi, Lite, Standard a Plus stojí 300, 400 a 600 Kč za uživatele měsíčně, při roční platbě o 10 % méně. Data běží v datových centrech AUTOCONT nebo na vašem serveru. Zkušební verze dá 14 dní tarifu Plus a pak přejde na Free.

Plusy · eWay-CRM

  • Bezplatná verze bez omezení počtu uživatelů.
  • Žádné přepínání mezi aplikacemi a možnost vlastního serveru.

Minusy

  • Dává smysl hlavně firmám na Microsoft 365 a Outlooku.

Caflou: zakázky, docházka a cashflow

Caflou spojuje CRM, zakázky, docházku, fakturaci a finanční přehled, takže uvidíte, které projekty vydělávají (Wikipedie). Hodí se malým firmám, které účtují práci po projektech.

Teamogy: systém pro agentury

Teamogy vyrostl ze systému AD-IN-ONE pro reklamní agentury (Teamogy). Kombinuje CRM, plánování kapacit, výkazy práce a finance pro firmy, které prodávají čas lidí. Cenu sděluje na vyžádání.

Tabidoo: CRM, které si poskládáte

Tabidoo není hotové CRM, ale low-code nástroj. CRM, evidenci zakázek nebo smluv si v něm poskládáte sami a data vidíte jako tabulku, kanban nebo kalendář. Firma roste bez investorů. Tarify Basic, Standard a Pro stojí 1 500, 3 000 a 6 000 Kč měsíčně při roční platbě a počet uživatelů nikde neomezuje (Tabidoo).

CraftIO: CRM pro řemeslníky

CraftIO drží kontakty, zakázky, faktury a kalendář na jednom místě, pro řemeslníky a malé firmy, kterým by velké CRM bylo zbytečně složité.

Kdy dává smysl zahraniční CRM?

Pipedrive má vizuální pipeline, přes 500 integrací a tarify za 14, 39, 59 a 79 USD za uživatele měsíčně při roční platbě. Implementaci dává zdarma u plánů nad 400 USD ročně. Česky ani s napojením na české registry a účetní programy v základu nepočítejte. HubSpot má bezplatné CRM a placené moduly na marketing, obchod a podporu (HubSpot). S rostoucím týmem ale moduly výrazně zdraží. Salesforce a Dynamics 365 jsou pro firmy s desítkami obchodníků a vlastním IT, pro malou firmu zbytečně drahé.

Jak CRM zavést, aby ho lidé používali?

  1. Sepište obchodní proces: fáze obchodu, kdo co zadává a kdy.
  2. Ověřte napojení na e-mail, kalendář a fakturaci. Fakturační programy srovnáváme v článku Fakturační program pro živnostníky.
  3. Vyzkoušejte 2–3 systémy se skutečnými zákazníky a jedním týdnem práce. Sledujte, jestli je obchodníci otevírají sami od sebe.
  4. Ověřte export dat do CSV nebo Excelu, než zaplatíte. Historie aktivit a přílohy se přenášejí hůř než kontakty.
  5. Importujte vyčištěná data. Neaktivní kontakty bez právního důvodu ke zpracování nepřenášejte (GDPR).
  6. Určete vlastníka a pravidla zápisu. Vedoucí musí sám pracovat z CRM, ne z tabulek.

Pokud vám místo CRM stačí sdílená databáze, podívejte se na alternativy k Airtable. Další nástroje pro obchod najdete v kategorii Obchod a zákaznická péče.

Časté otázky

Jaký je nejlepší český CRM systém?

Pro obchodní týmy je nejznámější Raynet z Ostravy, s tarify od 449 Kč za uživatele měsíčně. Firmy na Outlooku volí eWay-CRM, které má i verzi zdarma. Pro zakázky se hodí Caflou, pro agentury Teamogy.

Existuje české CRM zdarma?

Ano. eWay-CRM Free funguje pro neomezený počet uživatelů bez časového omezení, s omezenými funkcemi. Zdarma je i CRM od HubSpotu, to je ale americké a v angličtině.

Kolik stojí CRM pro malou firmu?

Pro 10 uživatelů ročně bez DPH zhruba 36 000 Kč (Tabidoo Standard za celý účet), 43 200 Kč (eWay-CRM Standard), 53 880 Kč (Raynet START) nebo 101 968 Kč (Pipedrive Growth). K tomu doplňky a zavedení.

Je lepší Raynet, nebo Pipedrive?

Pipedrive je levnější na vstupu (14 USD za uživatele) a má přes 500 integrací. Raynet je stavěný pro české firmy, má českou podporu a lépe se napojí na české prostředí. Pro tým, který pracuje hlavně česky, bývá Raynet praktičtější.

Jaké CRM pro agenturu?

Pro agentury, které prodávají čas lidí, je stavěný Teamogy s plánováním kapacit a výkazy. Alternativou je Caflou, který spojuje zakázky, docházku a finance.

Jak dlouho trvá zavedení CRM?

U malé firmy s hotovým cloudovým CRM obvykle dny až týdny: import kontaktů, nastavení obchodních fází a zaškolení. Déle trvá, když potřebujete napojení na účetnictví nebo e-shop či vlastní úpravy.

Můžu CRM později vyměnit?

Ano, pokud systém umí export dat do CSV nebo Excelu. Ověřte si to před nákupem a počítejte s tím, že historie aktivit a přílohy se přenášejí hůř než samotné kontakty.

Zdroje

  1. Raynet: ceník(raynet.cz)
  2. Raynet (Wikipedie), otevřeno 13. 10. 2026(cs.wikipedia.org)
  3. eWay-CRM: ceník(eway-crm.com)
  4. Caflou (Wikipedie), otevřeno 13. 10. 2026(cs.wikipedia.org)
  5. Teamogy: o nás, otevřeno 13. 10. 2026(teamogy.com)
  6. Ceník Tabidoo(tabidoo.cloud)
  7. Tabidoo: startup bez investorů (Seznam Médium), otevřeno 13. 10. 2026(medium.seznam.cz)
  8. Pipedrive: ceník(pipedrive.com)
  9. HubSpot: bezplatné nástroje, otevřeno 13. 10. 2026(hubspot.com)
  10. Kurzy devizového trhu, ČNB, 13. 10. 2026(cnb.cz)

Mohlo by vás zajímat

Alternativy

Česká alternativa k Asaně a Trellu

Pro týmy, které chtějí jednodušší správu úkolů: české nástroje stojí stovky korun na uživatele, jsou v češtině, chybí jim ale část integrací.

Alternativy

Česká alternativa k Airtable

Tabidoo s cenou za účet vyjde pro 10 lidí na 1 500 Kč měsíčně, Airtable na 4 358 Kč. Kdy dává smysl open source NocoDB nebo Baserow na vlastním serveru.

Launchbox Weekly

Nejlepší české launche týdne, Funding a nové produkty. Jednou týdně, bez spamu.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním newsletteru, odhlásit se můžete kdykoli. Více v Ochraně osobních údajů.